sz_attila Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1622

"De nem akarok füvet vetni…egyrészt nagy terület, másrészt dimbes-dombos"

Nos a nagy területen sem kell sok fű. Ha lenne lehetőségem olyan kertet csinálni, amely teljesen az én elképzelésem szerint lenne, esetenként teljesen kihagynám belőle a füvet. Ehhez képest sajnos arról sem tudom meggyőzni a vevőket, hogy LEGALÁBB fele-fele arányban legyen a fű és a kiültetett terület... Na de visszakanyarodva hozzád főleg a dimbes-dombos kert esetében nem ültetnék ki semmit, amíg nincsen meg a pontos terv, amit megbeszéltél saját magaddal, és nincsen meg a terepmunka, amit csak úgy lehet korrekten megcsinálni, ha útközben nem zavarnak már beültetett bokrok-fák-cserjék. Ha "fokozatosan" fogsz dolgozni, nem fog egy kompakt egésszé összeállni, tíz év múlva is az lesz az érzésed, hogy még mindig nem jó. Sajna pont így jártam idehaza, több okból nem lehetett egészében csinálni a kertet (többek között anyagi okokból sem) és most már nagyon bánom, hogy nem vártam pár évet, amíg összejön a pénz és gyűlnek a szakmai tapasztalatok. Sokkal szebb kertem lenne most. Késő, már nem vagyok hajlandó feltúrni.

Szóval már nem akarlak meggyőzni, hogy füvet vess, csak azt akarom mondani zárszóként, hogy a "megláttam egy szép növényt a kertészetben, elültetem valahová" típusú kertépítés sehová nem vezet, illetve dehogynem, a nagy káoszba.

Előzmény: zytasu (1597)