Tif_01 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 1746

Sziasztok

 

Tanácsot szeretnék kérni Fernox típusú kazánzaj csökkentő folyadékkal kapcsolatban.

A kazánom egy Immergás Eolo Mini 24Kw. Vastag vas csövek és radal radiátoraim vannak a nyitott rendszerbe. Ősszel feltöltöttem a rendszer és utána a kazán nagyon zajos lett a felfűtés alatt. Ahogy a lángmoduláció visszaveszi a lángot csökken, de még így is hangos. Valószínűleg, hogy a feltöltés felkeverte a lerakódott üledéket a rendszerből és ezt kapta be a kazán ami csak egyszerűen műanyagcsővel van bekötve.

Most annyi átalakítást tervezek, hogy készítetek egy kis kört egy hőcserélővel a gázkazánnak és a hőcserélő adja át a meleget a nyitott rendszernek amit megforgatok egy szivattyúval. Így nyomás alá tudom helyezni a gázkazánt (valószínűleg működni fog az automata légtelenítés is) és elkerülöm a további szennyeződést a kazánba ami szerintem hosszútávon tönkretenné azt.

 

A kérdés elég-e a Fernox, vagy más tisztítószer, vagy elkerülhetetlen egy kazán hőcserélő kiszerelés és savazás a zaj megszüntetése miatt.

Mennyire életképes ez két körös ötlet?

 

Köszönöm a válaszokat

Üdv,