Yogi Creative Commons License 2010.12.26 0 0 28330

Az első emeleti ablak megegyezik

Ezt honnan tudni? Mert a fortepanos képen csak az alsó fele látszik. Igaz, addig kétségkívül egyezik.

 

az első emeleti ablakok fölötti épületdísz is egyező

Ezt megintcsak nem mondghatod biztosra, annyira oldalról látszik a fortepanos képen. Hasonlít, de nem 100%.

 

A következő kis ház helyén egy újabb építésű ház van, utána tovább a Práter utcáig megvan a 3 régi ház.

Lehet, hogy nem jól nézem, de én a fortepanos képen a kis ház után csak kettő nagy házat látok egyben.

 

Az árnyékokat elnézve, pedig továbbra sem tartom kizártnak, hogy mért ne süthetne úgy nap.

Akkor vegyél a kezedbe egy földgömböt, vagy számoltasd ki egy célszoftverrel, ez utóbbit ajánlottam már. Én megtettem, azért állítom, hogy nem süthet onnan a Nap. Mondjuk eleve logikus, de így látom konkrét számokkal is. Te is megteheted.

 

Illetve még egy dolog, megkérdeztem egy ismerőst, aki 40 éve fotózza a várost, több helytörténeti füzet, kiadvány elkészítésében is részt vett  - köztük józsefvárosiban is - és szerinte is az.

Csak érdekességképpen visszakanyarodnék egy pillanatra a Vörös Csillag mozi oldalához. Írtam akkoriban, hogy megkérdeztem egy illetékest, aki 1961 óta dolgozik a szállodában. Ő határozottan tagadta, hogy az emlékezetes bizományis kép a Royal szálló oldala lenne. Pedig elég egyértelműen bebizonyosodott.

 

Kétségbevonhatatlan bizonyítékot tessék hozni, vagy megdönteni az én bizonyítékomat.

Előzmény: lakos (28325)