katem Creative Commons License 2010.12.26 0 0 6881

kicsizsu69

Sziasztok. Bocsánat hogy eddig nem tudtam írni, de pont most értem haza a korházból. A felszívódó varrat nem szívódót fel, hanem begyulladt. Most vették ki. A nyaki gerinc sérv esetén csak akkor merevítenek, ha a csigolyák olyan mértékű kopást mutatnak hogy nem stabil az implant berakása. Nekem 5-6 sérvet pótolták de, tudom mozgatni a nyakam minden irányba. De ezt az orvossal egyeztetni kel, mert műtét utáni ébredés nehogy másképpen történjen. A nyaki feltárás az én esetemben 5cm. De ez lehet akár 10cm is. A nyaki varrat szép felszívódó cérnával készítik úgy, mint a plasztikai sebészek. Nem látszik gyógyulás után semmi. Csak most pont én jártam úgy hogy a bőrfelszínen kívül lévő végső görcs nem vált le, hanem begyulladt. Amit ma levágtak és jóddal kel kenegetni. De ez ritka. Összesen 4 napig voltam korházban. Szerdán műtöttek 10 órakor. 3 órás a műtét. Másnapig nem szabad felkelni majd eltávolítják a nyakból a Drain csövet. Kettő lázmentes napnak kel lenni, és egy röggen felvételnek hogy haza engedjenek. Schanz gallért vinni kel, mert azt a műtőben rádadják. Nagyon óvatosan felkelni, mozogni, járkálni. Elkerülni minden hirtelen mozdulatot. Mert az implant a csigolyához van rögzítve, be tudjon csontozódni, anélkül hogy a rögzítő csavarokkal együtt becsontozódjon/egybeolvad a csigolyával, mint amikor egy törés összeforr./ És ne törjön el a rögzítő csavar, mert ha az implant elmozdul újabb korrekciós műtét. De ehhez azért nagy behatásnak kell lenije, ezért nem kell félni. Nekem a mai napig csak egy kis izomlázam van de semmi fájdalom. A műtét után is fájdalom mentes voltam gyógyszerek nélkül. Ne izgulj! Nem kell tartani semmitől. Majd egy kis torna és minden olyan lesz, mint régen. Remélem senki nem haragszik, hogy ilyen részletesen írtam. Kellemes ünnepeket mindenkinek és jó gyógyulást kívánok.