Jávorfácska
2010.12.25
|
|
-1 0
170
|

Ady Endre:
A Jézuska tiszteletére
A született Jézus, Ez igézetes gyermek, Áldja meg azokat, Kik a szivünkbe vernek Mérges szuronyokat. Áldassanak bennünk A kifeslett vér-rózsák: Bánat, kín, szenvedés. Mert Jézus volt a Jóság S a nagy, szent türelem. Csengessünk csengőkkel, Szeressünk szeretettel, Örüljünk, ha sirunk, Ha ránk tör minden ember S ha álul bántatunk. A született Jézus Született így s kivánta, Hogy ez legyen az üdv: Minden hívság kihányva Életünk gömbiből. |
|