gyere a papához Creative Commons License 2010.12.23 0 0 5563

"Nem. A transzcendens azt jelenti, hogy kivül esik, túl van valamin. (Transcendere: átmászni, átlépni, meghaladni) A teológiában azt jelenti, hogy az Univerzumon kívüli, a pszichológiában pedig azt jelenti, hogy a tudatosságon túli, vagyis a tudattalan."

 

Egy fogalom jelentésén vitázol? Nézz már utána jobban hogy mit jelent. Egyébként pontosan azt, amit írtam.

Egy elvont fogalom jelentése nem olyan mint egy konkrét tárgy (asztal) fogalmáé. Hanem homályosabb, sokszor körülírt, a jelentésébe valamennyire a használata, és a kontextusok is beleértendők, de legfőképpen nem jelöl egy konkrét tárgyat (asztal), hanem nincs is jelölete csak jelentése van. Ez megnehezíti a pontos leírást, de nem teszi lehetetlenné. Pontosan tudom hogy a filozófiában, vagy akár a teológiában mit jelent, és milyen a használata a szónak (leírtam), úgyhogy ne gyere nekem ilyenekkel, hogy azt jelenti hogy "átmászni", meg "átlépni", mert még azt hiszem hogy csak valamiféle dacból kötözködtél egyet. Eh, nincs nekem ilyenekre időm... ;-)

 

 

Előzmény: Siphersh (5560)