KBöbi Creative Commons License 2010.12.13 0 0 227

Nálam 2006 óta van NÍVÓ ajtó. Nekünk kültérre esik, mert külsőfolyosós házban lakunk. Amíg baba volt a gyerek (2004ben született), gondolhatjátok, óvtuk mindentől (első gyerek) nem nagyon vittük túlzásba a szellőztetést, meg ne fázzon. Nekem már a NÍVÓ ajtó előtt penészedett egy kicsit, aztán bekerült a NÍVÓ ajtó. Ugyan megjelent rajta a víz, de egyik barátnőm mondta, hogy nekik egy más cégtől van biztonsági fém ajtójuk, és mikor párásodott, kaptak jó ötletet, miszerint kell venni egy páramentesítő gépet. Nosza, én is utánanéztem. 2008 ban vettük a gépet talán 38 ezerért, de erre pontosan nem emlékszem. Plusz kicsit utána is néztem, és rá kellett jönnöm, hogy nem az ajtó miatt van pára. Mindenhol rákerestem erre a párásodásra, és a gyakorikerdesek.hu -n is panaszkodnak MŰANYAG ajtóra(!!!), meg a NLC-n is írja egy moderátor, hogy nekik a műanyag ajtón-ablakon patakokban áll a víz. Na, én túl sokat nem értek hozzá, de mint elolvastam, a pára a lakásban keletkezik, és nem tud kimenni sehol, mert túl jól zárnak a szigetelők. A férjem felhívott egy ilyen céget, akik légcserélős páramentesítéssel foglalkoznak, és a telefonos egyből annyit kérdezett, hogy új ajtó vagy új ablak van a lakásban? Ez megerősített abban, hogy a pára nem kívülről jön be. Lényeg, hogy megvettük a gépet, az első időben KILENC!!!! litert szedett ki a levegőből, mikor szar volt az idő. Mikor csak hideg volt, akkor 3-4et. Teljesen kész voltam, hogy milyen érdekes, hogy ennyi víz volt a levegőben. Ilyenkor télen egy-két durva hónapban kell csak bekapcsolni, akkor szoktuk, mikor nem is vagyunk otthon. Este már minden ok. Hozzátenném, azóta az ajtón egy gramm víz nincs, a penész is eltűnt, szóval megoldódott a helyzet. Nem védeni akarom ezt a céget, de mikor én megvettem ezt az ajtót (betörés után) nem ez volt a legfontosabb, hanem az, hogy ne jöjjenek be rajta. Te úgy érzed, hogy most, hogy bent van neked is ez az ajtó, attól kell félni minden nap, hogy rádtörik a papír-faajtót? Mert szerintem nem. A 110 kilós férjem még az elején nekiment egyszer-kétszer, hogy lássa, mit bír, ő azt mondja, hogy nem semmi ez az ajtó. Na, most ez az ami fontos. Összefoglalva: A NÍVÓ ajtó nekem nagyon bevált, én is rájuk csörögtem még akkor, hogy nagyon szép munka, és TISZTÁN(!) hagyták itt a lakásunkat. Bocs a hosszúért, csak szerettem volna leírni az összes tapasztalatomat velük kapcsolatban.

Előzmény: merQree (224)