Vasti Creative Commons License 2010.12.13 0 0 360

 

Erről az évente tisztítós dologról jut eszembe...

 

Milyen gyakran, és milyen karbantartást igényel egy kombi kazán? Mert az előző lakásunkban 7 évig ment (aztán elköltöztünk) egy olcsó "vacak" Quadriga turbós kombi cirkó, és azon kívül, hogy évente a kéménysemrő jött méri, csak mi láttuk... Sohasem volt takarítva, karbantartva, vagy javítva, tette a dolgát hiba nélkül...

 

A mostani lakásunkban mostanában szereltek fel egy kéményes Baxi kazánt, mit kell vele tenni? Gondolom, a kéményes kialakítás miatt ezt azért illik takaríttatni (folymatosan szívja a lakásból a kémény rajta keresztül a poros levegőt), de ezen kívül A Quadrigánál pl. ilyen váltószelepes dolgról nem is hallottam ;-) Tudom, hogy mi az, és hogy van a kombi kazánokban, de nem is gondoltam, hogy azzal bármit is tenni kell...

 

És a hőcserélőt kell tisztíttatni? Mert az előző lakásunk új építésű volt, gondolom rendesen átmosták beüzemelés előtt a rendszert: de most a 15 éves kazán helyére tették fel a Baxit, és hiába kérdezgettem a szerelőket, hogy nem kellene-e átmosni a rendszert, csak hümmögtem, és azt mondták, hogy felesleges: közben meg elég fekete trutyi folyt a csőből, amikor levették a régi kazánt... És mindenhol azt olvasom, hogy készülékcsere előtt rendszer átmosás, sőt, ilyen régi rendszernél esetleg egy vízkő oldás is kell... Még viccelődtek is, hogy van savazó gépük, ha eltömődne esetleg a hőcserélő...

 

És ha kellenek ezek a dolgok, akkor az ráér tavaszig, a fűtésszezon végéig, vagy mielőbb csináltassam meg - ha már a szereléskor elmaradt?

 

Üdv: Vasti