Vasti Creative Commons License 2010.12.09 0 0 334

 

Igen, az biztos: csak kérdés, hogy azt a minimum 350-400.000 forint különbséget mennyi idő alatt hozta volna vissza!

 

Mert még évi 40.000 forintot megspórol nekünk (ami szerintem képtelenség), akkor 10 év, legalább - ha közben nem megy tönkre a kazán! És utána kezdek el spórolni.

 

Kivéve, ha tönkremegy a kazán (ami azért erősen benne van a pakliban, egy 10 éves kazán a szerelő szerint már kiöregedett, a kondisokkal meg még talán nincs is ilyen irányú tapasztalat), mert akkor sok-sok évre megint mínuszba billen a mérleg...

 

Tudom, fafej vagyok ;-) De azért egy beruházás megtérülését kell nézni elsősorban. Ami _itt_ erősen kétséges...

 

Ha egy padlófűtéses, frankó nagy családi házunk lenne, aminél komoly összegeket lehetne megspórolni, természetesen nem gondolkodnék ;-) De egy 80m2-es, 20 éves (de azért elfogadhatóan szigetelt) társasházi lakásnál, ahol nem nagy a gázszámla, az ember meggondolja, hogy kifizesen-e egyszeri 400-700.000 forintot azért, hogy utána a téli hónapokban megspóroljon 3-4.000 forintot...

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: Törölt nick (330)