desdinyd Creative Commons License 2010.12.03 0 0 79

Hellotok!

Kellene a segítségetek. Van egy patkányom, akivel néha nem tudom hogy mit kezdjek. Az állatkereskedésben nagyjából 2-3 hetes korában vette meg az osztálytársam. Ő már profi patkány nevelő, és ki "nevelte" belőle a harapást és ezeket a dolgokat. Két hónapot tölltött nála a pati de aztán jobbnak látta tovább adni, mivel hogy neki már volt egy patkánya, és a kettő nem igazán türte meg egymást, és mellettük még sok más állata is volt, így nem tudott mindenkinek kellő figyelmet adni, ezért nekem adta. Olyan 4-5 napig, nagyon aggresszív és harapós volt velem szemben, de aztán eltüntek ezek a dolgok, és nagyon kedves kis pati lett belőle. Bár már akkor volt hogy oda-oda kapott nekem néha, de erről is hamar letudtam szoktatni. Terráriumban tartottam először, de aztán jobbnak láttam venni neki egy patkány ketrecet. Megvettem neki, és fel is szereltem, volt hozzá mindenféle tartozék meg minden, szóval kiélheti benne a játékosságát ha én nem lennék itthon. De azóta amióta meg van az a rács nagyon furcsán viselkedik... Ha odanyúlok a rácshoz, vagy benyulók hozzá, rögtön oda kap, vagy jön hogy megharap. Ki ismertem már annyira hogy tudjam mikor akar harapni, és ebben az egészben az a pláne, hogy van amikor nem csinálja, van amikor igen. De inkább a harapós időszaka van többségben... De viszont, amint leszedem a rácsokat, olyan mintha mi sem történt volna, nagyon kedves, barátságos, lehet vele játszani, és esze ágába se jut harapni vagy odakapni... csak akkor csinálja ha a rácsok mögött van... gondoltam már arra hogy talán az a baj, hogy azt a saját területének gondolja, ahova senkinek sincs bejárás, ezért vettem neki egy ilyen kis házikót, remélve hogy talán letudja szűkíteni a tilos bejárásnak a körét, a házra... de ahelyett hogy abban aludt volna megpróbálta elásni... nagyon aranyos, barátságos, okos, és nem akarok róla lemondani mert annak ellenére hogy néha rá jön az ötperc én nagyon megszerettem... tudtok valami ötletet adni arra hogy hogyan szoktassam le erről? és esetleg van valakinek tippje arra hogy mi a baj vele? vagy talán én csinálok valamit rosszul?