visine1 Creative Commons License 2010.11.29 0 0 15212

Sziasztok!

Írtam már egyszer ide a problémámmal,de sajnos nem jött helyre a dolog.Kérdésem az lenne,hogy szerintetek hová kell kötni a kazán kilépőjét?Nem értek hozzá,de szerintem nálam valahogyan nem jól kötöttek valamit...A kazán kilépő csövébe kötöttek be egy 300L HMV tartályt(cső kígyós) és egy 500L Puffer tartályt.Egy csőre van kötve mind a kettő.Lehet rosszul gondolom,de nem tudom,hogy ilyenkor nem a radiátorok felé menő csőbe kellene bekötni a meleg vizet és utánna a puffert?Mivel a puffer egyik felső csonkjába kötöttek be szinte lehetetlenség felfűteni a rendszert(ár azon gondolkodom,hogy vissza térek a gázhoz).A puffer felfűtése 2-2,5 óra és akkor is ha sikerül felnyomni 45C-ra a vizet benne visszahül 35C-ra fél óra alatt.Tettem egy csőtermosztátot a kazán kilépőjére és ha mondjuk be állítom 40C-ra megy egy fél percet és kikapcsol,mert megy rá a hideg víz.Féltem a kazánomat is,mivel lemez(Unical:Fokulus 20),hogy tönkre teszi a 20-22 C-os hőmérséklet különbség.Amikor kötötték megkérdeztem a szerelőket,hogy nem kellene-e bele termosztatikus szelep(itt olvastam róla) azt mondták teljesen felesleges.Szerintetek az megoldás lehet a problémámra(vagy teljesen rosszul gondolom),hogy először a radiátor felé kellene engedni a kazánbol jövő melegvizet és csak utánna a pufferbe? Abban reménykedem,hogy akkor a lakásban is végre hamarabb lenne meleg és nem hülne ki olyan könnyen a gyárilag szigetelt puffer sem,de lehet rosszul gondolom.