Quakes Creative Commons License 2010.11.27 0 2 316

ÜDV.

 

Legalább egyszer olvastam volna azt, hogy kipróbáltam és rosszul lettem a desztvíz ivástól, vagy bármi hasonló. Az ellen tábor csak azt fújja amit hallott valahonnét, de én már a helyükben márcsak azért is kipróbálnám hogy meggyőződjek hogy igaz e amit általában igyekeznek terjeszteni, ha meg nem okoz problémát (esetleg még javítja is a közérzetet) akkor meg el lehet gondolkozni, más ettől sokkal komolyabb dolgokról...

 

Tejfalusi András még fontosabb szerepet tulajdonít a só fajtájának és mennyiségének. Szerinte a régi kezeléstől mentes asztali só a legmegfelelőbb mivel ebben a N:K aránya 30:1 (nem pedig 1:1 mint a kezelt asztali vagy akár tengeri sóban). A ajánlott napi mennyiség pedig szerinte nem 3g hanem 15g. Na meg talán nem is árt a több só a desztvíz mellet.

 

Persze nem azt mondom hogy elhiszem amit ír, de asszem egy próbát megér. A víz desztilláló berendezés már folyamatban van és pár ezer forintból meglessz és természetesen nem villannyos(50Ft/L), hanem gázos lessz (10Ft/L).

De ha esetleg nem jelentkeznék akkor azért csak óvatosan a deszvíz és só fogysztással!:)