irbandi Creative Commons License 2010.11.27 0 0 2280

Köszi szépen az elismerést!

 

Nézegettem a neten hátha van videó, vagy kép, vagy bármi a pácra bontásról, de nem találtam semmit.

Szóban eltudom mondani, hogy mit, hogyan csinálj.

Levágod a csülköt(kikeresed a csülökcsont és a combcsont közötti ízesülést, bevágod, majd 45 fokos szögben a csülök felé levágod a húst, így se a frikandóba, se a felsálba nem vágsz bele), majd kiszeded a keresztcsontot( ha rajta van a farok, te döntöd el, hogy azt levágod-e róla vagy sem, ha felfüstölöd akkor el van rajta), majd jön a combcsont( a felsál és a dió között kell az első bevágást csinálni, úgy, hogy szinte vízszintesen rárakod a kést a csövesre és 1 határozott mozduattal hátrahúzod, így se a felsálba, se a dióba nem vágsz bele, majd a csont mentén vágsz jobbról is és balról is, majd a csöves hátsó részén rávágsz a hártyára és azt le tudod tépni), ha mindez megvan onnastól már marad a húsrészek szétszedése. Levágod a felsált, a leeső darabokat és puhazsírt levágod róla, bőrrel lefele lerakod, majd a bőrt 45 folos szögben szintén leszélezed, így majd sózás, vagy pácolás után(száradási veszteség) nem nyúl túl a húson, ezután jön a frikandó, amiről szintén lejönnek a lelógó cullangok, majd a bőrrel is ugyan ezt csinálod, már csak a fartő és a dió maradt, ezeket hagyd egyben, itt is maradt a cullang és a felesleges bőr levágása.

 

Remélem valamilyen szinten tudtam neked segíteni!

 

Minden jót!

 

Jó gyakorolást!

Előzmény: vizizé (2279)