Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 129

Itt a legújabb jogi nonszensz a jogászok kormányától, mert annak, hogy elkülönített alapnak neveznek valamit semmi jelentősége, ha egyszer az állam kormánya, parlamentje dönt el mindent róla, ahogy annak sincs, ha a munkáltatói TB járulékot TB adónak, a nyugdíjjárulékot nyugdíj adónak nevezik át...:)

Nem igazán vicces ami történik, hiszen a diktátorok mindiig a nép javát akarták! (elvenni...) és mindig sikerült is nekik, de azt már Fletó is megmondta, hogy akinek nem nem tetszik mehet és ezt most nem mondják ám, hanem mindent megtesznek érte, hogy Fletónak igaza legyen...:(

Az állam viszont te meg én vagyok, az állampolgár, aki üzemelteti, működteti a közszférát!

Szvsz egy felosztó-kirovó rendszerben működő költségvetést, amelynek az eü-i és nyugdíjrendszer a legfontosabb eleme, nem kéne pazarlóan, magunknak milliókat osztva működtetni, ha a GDP-ből az állampolgárok mindegyikére 2,6 millió jut fejenként és ebből ráadásul fejenként 1,4 millió sorsáról én dönthetek, de tudva azt, hogy 3 millió embernek minimum évente cirka 1,03 milkót kell odaadnom...:) A költségvetés minden fillérje valójában az azt befizető állampolgároké és a kormány, a képviselő elzavarható, kidobható, lecserélhető szolga! Az elnevezéseken meg semmi sem múlik, bár a törvényeket éppenséggel a legnagyobb ilyesforma rablások törvényesítése érdekében találták ki a történelem hajnalán...:P

Viszont minden elméleti vita meg azonnal értelmetlenné válik, ha igazodva kormány agyatlanságához az emberek többsége nem lesz szolidáris és dolgozik feketén és maga eldönti hogyan takarékoskodik a 127% bérköltségből törvényesen és szolidárisan 65%-ból nyomorgás helyett a mindkét félnek előnyös 100 % kézbe kapását választva...:)

Előzmény: NattyDread (124)