Dió4 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 41

S utoljára egy körte, az újabban elterjedt Packhams Triumph.

Lentebb írja Flanell, hogy nagyon finom. Nos, ez a Tesco-s körte mondjuk közepesnek mondható. Kellően leves volt, nem volt szotyós, kövecses se (amit én egyébként nem szoktam nagyon bánni) de kevésnek éreztem az édességét. Volt benne kellemes savas íz is, de nem ellensúlyozta valami édesebb, hanem csak hígította. Gyengén savanykásnak éreztem, s azt hiszem, ez a szezon ellenére azért lehetett, mert ez egy jóval az érettsége előtt leszedett körte lehetett, kényszerérettnek és ÍGY megpuhultnak éreztem, s mernék rá fogadni is, hogy egy kellően időben leszedett körte biztosan finomabb. Állaga kiváló, az íze volt kissé jellegtelen.

Hasonló lehet ez a nashikhoz, azt is csak boltit ettem, de mindet olyan hígnak, vizesnek, jellegtelen ízűnek éreztem, egyedül a levessége volt kellemes.

De sokan állítják, az otthon termelt nagyon finom, s hajlamos vagyok hinni is ebben.

Ezt a fajta fámat is most ültettem, remélem, pár éve múlva be tudok számolni a finom gyümölcseiről, most még nem tudok mit írni róla.