archer01 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 3327

Szia!

 

Nem Solid plus, hanem Sime-Solida (Junkers-Bosch állítólag ugyanott készül, legalább is koppra ugyanúgy néznek ki). Ez viszont drágább, mint a viadrus.

 

A három báros lefúvót, egyenlőre csak úgy írtam, csak az elvet próbáltam körbeírni, értékét majd hivatott ember megmondja! :-)

 

A gázkazánnak van saját keringetője, ettől függetlenül szeretnék a puffernek egy másikat, ha véletlenül valamelyik tönkremegy, a másikkal lehessen fűteni, amíg lépni tudunk az ügyben.

 

Alacsony a helyiségem, a 2000 literes pufi már szélességben sok helyet foglalna, az 1500-al is elég szűkösen leszek, azért is kérdeztem a pufi méretét.

Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy az 1000 literest túl lehet-e fűteni ezzel a 25-30 kw-os kazánnal fa tüzeléssel, ha mellette megy a radiátor kör este?

( Az rendben van, hogy 1500-2000 literrel többet lehet pufferálni, lehet két naponta kéne csak begyújtani, ha nincs nagyon hideg, de a helyszűke miatt lehet csak az ezres fér el, amiről itt többen azt írták, hidegben nem bír ki csak 12-14 órát.)

 

 

Előzmény: Zs:) (3323)