Törölt nick Creative Commons License 2010.11.22 0 0 41462

Azért érdemes ezen a cikken is elgondolkodni, bár több mint fél éves és változhattak a dolgok azóta.

 

http://www.proviti.hu/kotelezo-biztositas-robogora-segedmotor-kerekparra.html

 

Minden esetre én csak egy Babettámra fogok kötelezőt kötni, hiszen csak egy seggem van, egyszerre csak egyet tudok használni. A biztosításon alvázszám van, de ez a segédmotoros kerékpárnál cserélhető alkatrész, éppúgy mint a motor vagy más rész. Szóval ember legyen aki megmondja hogy mire is érvényes a biztosítás. A lényeg, hogy nem gépjárműről van szó!

 

Mivel rengeteg biztosító van a piacon, így érdemes olyat keresni, aki ezt a visszamenőleg fizetést nem erőlteti. Szerintem találni olyat. Nekem két éve az Allianz nem szórakozott ezzel, de azért teszek egy kísérletet a 28-as Babettámmal.

 

Amúgy meg nincs regisztrálva semmi, írsz egy adásvételit idei dátummal, bemutatod. Ekkor senki meg nem mondja, hogy már 10 éve a tiéd és használod is. Éppen emiatt a hiányosság miatt lehetetlen egy ellopott segédmotoros kerékpárt megkeríteni. Nincs időközönkénti hivatalos ellenőrzés, az igazoltató rendőr meg igencsak ritkán nézi meg a vázszámot.

Előzmény: Joejoe1974 (41456)