Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 7543

Jólvan. De azért azt remélem belátod, hogy az összeesküvés elmélet mániámra van ok bőven, azok után amiket itt olvastam a topikban..  ;-D

 

Nézd, nekem fogalmam sincs, hogy egy nagy máglya 135 méter magasan egy toronyban, spéci ókori tükrökkel meddig látszik el. De szerintem, nagyon tiszta időben, talán ha 20-30 km. Nincs akkora fényereje a tűznek, tükrök ide vagy ida, ha fa ég és nem hiszem hogy az ókorban valami mást égethettek mint fát vagy esetleg valami olajfélét, de az sem hinném hogy erősebb fényt adna. És nem is életszerű, hogy manuálisan rakott tüzet egész éjszaka képesek voltak megfelelő minőségben és szinten folyamatosan fenntartani, táplálni az ókorban. Továbbá egy világítótorony attól lesz csodás, ami ma már alapkövetelmény, hogy nappal, a nagy ködben is időben észrevehető a fénye. Egy tűz tán, még közepes ködben, ügyes tükrökkel erre képes lehetett, de 50 km-re elvilágítani szerintem nem...

De mindez csak laikusként paraszti ésszel képzelem el.

 

Lényeg tehát, hogy szerinted semmi kabír eletromosság vagy világítótest sem volt, hanem tűz és tükrök, és ezekkel 50 km-re ellátszott a fénye. Oké! Én elfogadom! Nem feszegetem tovább... 8)

Előzmény: Schenouda (7542)