Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 7541

miért, mennyire ismered ezt a teóriát? Mit tudsz a tükrökről? Miért nem lehetett 50 km-ról látni...?

 

Nah jól van, sikerült kiugrasztanom a nyulat a bokorból... :-D

Kb annyira ismerem e teóriát, összvissz mint amit leírtam... 8-)

De pont azért írtam róla, met reméltem, hogy te majd úgyis részletesen és alaposan kifejted...

Pont azt írtam, hogy lehetett látni nagyonis 50 km-ről, legalábbis én ezt olvastam róla.. Tükrökkel és tűzzel, 50 km-re esetleg a Gyűrűk Urában lehet elvilágítani szerintem, de nem a valóságban. Te másképp gondolod? Szerinted tűzzel csinálták?

Én azt mondom, kabír eletromosság ill világítótest volt (ezekről régóta értekezünk itt ugyebár), és szerintem te is ezt mondod.. Nem csak a magassága miatt volt az ókori világ egyik csodája... Nemde? ;)

 

a lobbid mi a fenének várt a lerombolásával ennyi ideig...? Vagy miért álcázta földrengésnek az egészet...?

 

Nem tudom. Van ötleted esetleg? :)

Talán sajnálták (és úgy voltak vele egyszer még jó lesz valamire), mivel annyira nem volt egyértelmű szignifikáns bizonyíték (olyan magasan volt a világító rész, hogy lentről senki nem láthatta milyen technikával világít), de ha nem tévedek, azt tudjuk, hogy az elpusztulása előtti utolsó évszázadokban nem lehetett megközelíteni és nem is használták a tornyot.. Tehát nagyon úgy tűnik, nem tetszett a hatalomnak túlzottan, ellenkező esetben karbantartotta, felújította volna és üzemleteti Nemde?

Előzmény: Schenouda (7539)