igria Creative Commons License 2010.11.12 0 0 569

Sziasztok,
Először is köszönöm a törődést a témával.

Nos, feszültségválasztó nincs a hangszeren, az adatlapján 220V szerepel, ill. hol 220, hol 220-230V egyazon lapon. A tápkábelen viszont 250V; nem tudom ennek van-e jelentősége; egy hullámvonal van a szám után, az adatlapon is, és a tápkábelen is. Annakidején, mikor beüzemeltem a zongorát / !és nem szintit!/ szóval egy ismerősömet kérdezgettem ezügyben, ő azt mondta akkor, hogy 220V vagy 230 V nem számít, ez nem ekkora eltérés  Hogy jól tudta-e nem tudom, viszont a szerviz embere, gondolom foglalkozott volna ezzel, ha számíthat, és ő nem nézett ilyesmit.

Ugyanakkor ő tett egy rezgéscsillapítót a trafó alá /igaz kiderült, hogy nem jó méretet /nagyobbat/ hozott, és valahogy hajlítva tette alá/, viszont mint írtam, a csere után némileg erősebb is lett a zúgás, pedig az eredeti trafó alatt nem volt semmi. De nekem különben is furcsa ez, mert nem egy mechanikus zörgésnek érzem ezt a zúgást, hanem ez az a fajta, ami -sajna- majd mindenféle elektromos eszköznek sajátja. /Pl. nemrég vettem egy asztali rádiót, minden OK lenne vele, digitális keresője van,
programozható, elalváskapcsoló, stb. de kikapcsolva vagy az automatikus kikapcsolódása után ez is zúg, amíg a konnektorban van; úgyhogy elalvás előtti rádióhallgatás kiesve; nekem ne zúgjon éjjel a fülembe./  Persze lehet hogy mechanikus rezgéstől van, ahogy mondjátok, ehhez nem értek.

Hát, hogy a cserélt trafó új-e, ez bizami kérdés, én nem figyeltem erre; ő állítólag a gyártótól rendelte /sőt. áll a gyártó írta elő a problémára a trafó cserét/. Egy Yamaha azért talán ad annyit magára, hogy olyasmi nem fordulhat elő, hogy a szervizese egy új trefót /mert új a zongora/ kiszed és egy régit tesz bele.  Elvben persze minden lehetséges, de az új is zúgott, hiszen ezzel indult az egész. H
a csak nem volt régi a trafó az új zongorában.

Igen ezt én sem értem, hogy a fejhallgató csatlakoztatása mit okoz, ami miatt eltűnik a zúgás.  /Legalábbis korábban eltűnt, most már nem egészen./

A szerkezetbe valóban nem nyúlhatok bele, se más a szervizen kívűl.. Azt én is kérdeztem a szervizestől, hogy nem lehetne-e átalakítani, azaz  külsővé tenni a  tápját, de persze nem lehet.

Azóta van annyi biztató fejlemény, hogy reagáltak a forgalmazótól az emailemre; azt írja az illető, hogy megkérdezi a Yamaha képviseletet itthon, hogy lehetőség van -e a zongora visszavásárlására. Persze ez még nem biztos, vagyis az is lehet, hogy elzárkóznak ettől. Meglátjuk.
(Ha viszont visszaveszik, jön a kérdést, hogy milyln másik zongorát válasszak helyette.)

Előzmény: OsCaR (568)