Törölt nick Creative Commons License 2010.11.12 0 0 7508

E 2000 éve tartó nyomeltüntető, írtó, pusztító munka ill az egész hivatalos (főleg az inkvizitor) kerszténység mögött szerintem legalább egy befolyásos, nagy hatalmú titkos társaság állt. Nem tudom melyik lehet, de szerintem könnyen lehet, hogy pont maga a Heliupoliszi Testvériség maga ill. utódszervezete, önvédelemből csinálta az egészet, hogy titkai ne kerülhessenek rossz kezekbe. Vagy valami egyéb vélt vagy valós nagy cél érdekében.

 

Szerintem akkor, amikor a kerszténységet összeeszkábálta az akkori császár és keresztény pápa, vagy akkor alapítottak vagy átvettek egy korábbi titkos hagyományon alapuló háttér szövetséget, vagy végrehajtották egy titkos testvériség utasításását. Itt persze jogos a kérdés hogy "miért?", hiszen nehogymár egy Római Császár fejet hajtson valami titokzatos háttérhatalom előtt... De mi van, ha volt, valami nagyon-nagyon nagy adu a exklúzíve és hozzáférhetetlenül a kezükben? Amivel képesek voltak zsarolni még egy császárt is. Pl az ősi vénuszi tudás, a bökcsek köve, a szent grál, amivel még egy egész európát uraló császárt is akaratuk alá tudtak rendelni? Lehetséges hogy ez vagy valami ilyesmi az igazság?

Node csak fantáziálgatok lelkes laikusként...

;)

Előzmény: Mirdad (7504)