tombird Creative Commons License 2010.11.11 0 0 175

Szia, Kawaii21!

Hát igen, sajnos ez történik, nem tudsz mit tenni vele. Nekem több évben is volt sáskám, és én is észrevettem, ha szereti a helyét, akkor nem akar elmenni sehova. Nekem a konyhai függönyön szeretett üldögélni egész nap (ha bezárod, azt utálja), és leginkább a legyeket ette. Sok mindent próbáltam, pl. ha finom görögdinnyét adsz neki (egy tű hegyén a szájához nyomsz egy kis darabot), arra is rászokik, pedig egyébként nem jut ilyen csemegéhez. :) Volt, hogy szabadon akartam engedni, betettem egy dobozba és kivittem a kertbe a fűre. El is mászott, de mivel késő ősszel már hideg van, este, amikor be akartam hozni a dobozt, meglepődve láttam, hogy újra benne van. Ezután visszatettem a "helyére", a függönyre.

Nekem mindig nőstény sáskám volt, és ha a lakásban lerakott valahova egy petetokot, abból február környékén születtek kissáskák. Azonban olyan gyengék voltak (talán mert fiú közreműködése nélkül születtek?), hogy hiába ettek, nem érték meg a következő nyarat. A kissáskák kizárólag muslincát tudnak enni, és max. 3 cm-esre nőtt meg a legnagyobb. :) Tamás

Előzmény: Kawaii21 (174)