Nolanus Creative Commons License 2010.11.09 0 0 7491

""praktikusság szempontjából én némikép szkeptikus vagyok a földfelszín alatti járatokkal történő nagy távolságok áthidalását illetőleg"

 

Én is, éppen ezért írtam,Ossendowski "készpénznek" vette a legendákat..."

 

Bevallom én kissé bizalmatlan vagyok Ossendowski-val kapcsolatban, nem tudom eldönteni, mi az, ami igaz, és mi az, amit ő ad hozzá... Egyáltalán, szekptikus vagyok alapból az olyan nyugatiakkal szemben, akik azt állítják, hogy éppen velük osztották volna meg a legnagyobb titkokat a keleti beavatottak.Az egész Agartha témakör gyanús ebben az értelemben, kezdve Alexandre Saint-Yves d'Alveydre-nél. Én még nem találkoztam ezzel kapcsolatban olyan forrással, amit hitelesnek tudnénk tekinteni. Egyáltalán, semmilyen keleti forrással, leszámítva Saint-Yves és Ossendowski elbeszéléseit , és ez meglehetősen furcsa, hogy épp a mostani tibetiek stb. ne tudnának Agartháról (Sambhalla természetesen teljesen más tészta).Pikáns, hogy Guenon elfogadta Agartha létét - némelyek éppen e miatta adnak hitelt létezésének, mások viszont kritizálják emiatt, egyáltalán eléggé vitatott ez műértő körökben. Én úgy vagyok vele, hogy amíg nem látok erről valami hitelesnek tekinthető elsődleges forrást, addig kénytelen vagyok másképp kezelni a dolgot - egy nyugati mítoszként, amit a 19. században raktak össze (vajon milyen darabkákból?), persze önmagában is meglehetősen érdekes, kezdve Bulwer-Lytton Vril-birodalmával, hogy kik és miért akarták, hogy ez bejusson a köztudatba.

Előzmény: Schenouda (7488)