banya2c Creative Commons License 2010.11.08 0 0 5120

Köszi a választ...és a megnyugtatást.

 

Arra gondoltam én is, hogy páradús a lakás éghajlata, ezért aztán bent hiába teregetek. Sajnos most kint is sokszor ugyanaz a helyzet.

Egy szárítógép is jól jött volna a mosó mellé.

Sajna mi most állunk a fejlesztéssel és a berendezkedéssel, mert elfogyott a célra felhasználható keret. Még  sokféle bútor hiányzik,

főleg a könyvek elhelyezésére, úgyhogy kibontatlan csomagokon át bukdácsolunk.

 

A fűtéssel kapcsolatban elgondolkoztam azon, hogy az is meglehet, hogy a fűtési időszakban ki sem lehetne nyitni az ablakokat

szellőzni. A beömlő hideg levegő ugyanis pont oda süllyed le, ahonnan most a fűtést várjuk. Ha sokat szellőztetünk (most például a benti

párásodás miatt), akkor pont az nem melegszik fel, aminek fel kéne melegednie hogy melegítsen, és ez az alsó fertály.

 

Arra a következtetésre jutottam, hogy egy ilyen fűtési rendszerhez egy jól megtervezett átszellőztetési rendszer is tartozna, még azt is megkockáztatnám, hogy

segédfűtésnek pedig meleg levegős falrendszerrel. Ebben az esetben a belső levegőcserés cirkulációt a szellőztetési rendszer biztosítaná.

 

Lehet, hogy baromságokat írtam eddig, többen biztosan ezt is meg tudjátok ítélni, de számomra most az a tény, hogy bent befőtesüveg-állapot van, áll a gőz, kb 1 méter felett  viszont fázom, illetve a hideg veríték ver ki.  

Egyszerüen nem megy az aklimatizálódás, vagy már túl idős vagyok ehhez.

 

                                                                                                                              Üdv.: banya

Előzmény: 1b115 (5119)