geppapir Creative Commons License 2010.11.05 0 0 715

Nekem sem múlt el...már több, mint öt éve zúg. Mostmár a másik is kezdi. Először én is megijedtem, kezem-lábam eldobva rohantam a dokihoz. Infúziót ajánlottak, de nem kértem belőle, rettegek a tűtől és nekem ez többet ártott volna, mint használna. Gyogyit szedtem, de nem múlt el. Ehhez hozzáteszem, hogy anyámnak is zúg már sok-sok éve. Ő is kipróbált infúziót, tablettákat, tesztgyógyszereket, és mindig zúg. Én ezeket úgy döntöttem nem is próbálgatom, elfogadtam a zúgásos életet. A zúgás után pár évvel egy stresszes időszak után némi morajlás is kezdődött a fejemben, így a félelmem, hogy esetleg agydaganatom van, újra előjött. Egy hónap gyötrődés után, hogy megmaradok vagy sem, egy maszek neurológuson keresztül egy héten belül eljutottam egy fizetős MR vizsgálatra, ami szerint kiderült, hogy megmaradok. Azóta nem érdekel a zúgás-morajlás. A vérnyomásom amikor a doki megmérte mindig 160 körül volt. Be akart utalni vizsgálatokra, de nekem akkor már elegem volt a vizsgálatokból, örültem, hogy a legrosszabbtól nem kell tartani. Vettem viszont otthonra egy vérnyomásmérőt, és kiderült, hogy ha ideges vagyok rögtön felmegy 140-re, egyébként 120 körüli. Szóval a stresszt, idegességet kerülni kell. Rosszabb is utána, sőt van olyan, mintha bedugulna a fülem idegesebb időszakban. A zúgás már egyáltalán nem zavar. Ráadásul olyan szerencsém van, hogy ha amikor kezdek elaludni, akkor szépen elcsendesül. Akkor ébredek zúgásra, ha valami zaklatót álmodok. Ha nyugi van, akkor még reggel ébredés után is élvezhetem a csendet. Ha felkeltem az ágyból, akkor mindegy milyen nyugodt vagyok, akkor is zúg. Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy rendszeresen mozgok, futok, tornázom, túrázok, stb. Nem eszem zsírosat, naponta letolok egy fél kiló zöldséget, gyümölcsöt, néha még vega időszakaim is vannak, így nehezen tudom elképzelni, hogy érszűkületem lenne. Inkább családi örökség lehet....anyám öccse is zúg. Persze ezzel nálunk halláscsökkenés is jár.

Előzmény: cagicagi (714)