Schenouda Creative Commons License 2010.11.03 0 0 7449
Valószínűleg félreértettél. (mert, ha "VISSZAMENT", úgy nem értem, mi itt a kérdés...?)

Én arról beszéltem, hogy egy kizárólag vízben élő lény nem tud, nem juthat el a civilizációig, nem alakíthatja értelmes lény módjára környezetét. Te egészen másról beszélsz: visszamegy a tenger alá valamiféle bunkerba, vízhatlan építménybe, és nem úgy él a vízben, mint egy hal. Persze, egy értelmes szuper fejlett lény egyformán lakhat, víz alatti, föld alatti, levegőben vagy akár földi otthonában, de előtte a civilizációját a föld felett kellett kifejlesztenie....

Fantázia nem ilyen ötletek feldobásához kell, amikkel tele vannak az ufós-lapok, hanem ki kellene dolgozni rá egy hihető teóriát, felkutatni az emlékeket, hagyományokat, megmagyarázni, hogy miért valóban víz alá visszatért értelmes lényektől származik.
Könnyű dolog bedobni, hogy hogy hi-tech technológia az őskorban, közben nem látni el háttér magyarázatokkal. Ilyen ötletbedobás pld. hogy Mózes rádión (!!! - 20. századi találmány, és a 60-as évek ötlete, de most akkor nem volt műholdas telefonjuk?) tartotta a kapcsolatot az idegen űrhajósokkal...
Hiszen észrevehetted volna, hogy én már régen túl vagyok azon, hogy itt sziklarajzokat, meg ilyeneket mutogassak: lám, űrhajósok jártak itt. Fantázia ahhoz kell, hogy ennek okait kutassuk, egyáltalán mit műveltek itt a Földön. Abban mi az érdekes, hogy állandóan kijelentem,ha ez a téma előkerül, hogy idegenek jöttek ide, hi-tech szerszámokkal, és tovább ... big...

Említhetnél pár leletet, hagyományt, ami alátámasztaná ezt a hi-tech technológiát...
De elmondom nehéz lesz, mert én azt gondolom, és itt többször elmondtam, hogy volt egy korábbi civilizáció, de a sok alapegyezés mellett a technikai haladás más ágain indult el, amelyet mi nem ismerünk, és minden felismerésünk csak a saját technikai szintünkből adódik, ami félrevezethet minket...

És itt van Walter R. Fuchs-tól egy idézet, aki Daniken módszerére ezt írta még 1973-ban, "Élet az idegen napok alatt" c. könyvében: "Ez a módszer egyáltalán nem olyan ötlete, mit ahogyan az ember az első pillanatban gondolná. Ezt mindenki akár saját maga is kipróbálhatja. Nincs szükség másra, mint egy minél vastagabb, bőven illusztrált művészettörténeti könyvre, és egy kis technikai félműveltségre. Önök meg fognak lepődni azon, hogy a régi egyiptomiak, maják és kínaiak képein mennyi gyújtógyertyát, zseblámpát, rádiókészüléket, telefont, antennát, bombát stb. látnak majd."

...és mind huszadik századi eszközök, több ezer éves rajzokon... hogy van ez...

Előzmény: Törölt nick (7448)