Isti62 Creative Commons License 2010.11.02 0 0 28459
Továbbra is gyanús az alapjárati motor. Egy korábbi leírásban részleteztem az alapjárati motor és pillangószelep tisztítás előnyeit. Ha itt nem működik valami jól, akkor az eredményezhet sok galibát.. Szét kellene nézned a környéken. Jó lenne egy pillangó szelep és alapjárati motor tisztítás (féktisztító, WD40), alapjárati motor csatlakozás (kontakt spray), drótok ellenőrzése, illetve gumicsövek ellenőrzése. Kapható hidegindító spray, ezt ha a szívóoldalon a légszűrő utáni rész környékére fújod és megemelkedik a motor alapjárat, akkor fals levegőt szív a rendszer. (ezt hideg motornál nézd meg, a dúsítási cilkus után) (próbáld megnyomkodni a levegővel kapcsolatos gumi csöveket - a kartergázét is)
Azt hiszem Te írtad ezt az indítás utáni zümmögést. Nekem is volt/van ilyen - vagyis valamilyen fura zümmögés - és némi döbbenetemre - tudatosult bennem, hogy a légkondi levegőfigyelő szenzorának kis ventillátora okozza a zajt a kupéban. Szétszedtem, kitakarítottam, de induláskor pár percig továbbra is zümmög.
Előzmény: Northman75 (28458)