nico8484 Creative Commons License 2010.10.27 0 0 36

szia.igen rengeteg szabályzat van a kutyatartásra bár ahogy elnézem lakótelepen 10-ből 9-nek nem kérdezi meg.mondjuk mindenhol más a szokás mások az emberek.vidéken pl. 1 kutyáért is a nyakadra járnak mig pesten az emberek nem nagyon foglalkoznak egymással,anno furcsa is volt hogy még azt se tudtam kik a szomszédaim.de ettől függetlenül mindenhol ki lehet fogni a hülyéket:)én is nem egyszer magkaptam a bullterrierem miatt hogy úristen harci kutya van rá engedélyem stb. pedig egy légynek se tudna ártani...bár én se vagyok egy mintapéldány mert panleba 4 kutyával élek ami sokak szemében szörnyű dolog!!!!pedig ha a kutyák megfelelően vannak mozgatva a fajtához mérten semmi gond nincs velük,mivel nincsenek egyedül igy le kötik egymást mig nap 6 órában dolgozok igy az egész lakás az övék mivel nem rombolnak.nálunk nincs előszoba kutya,teljes mértékben családtagok konkrétan ágyban alvó kutyik.sokan még a kutyások is kérdezik hogy lehet 4 kutya egy lakésban mi lehet ott hát igen az előitélet:)amikor meg feljön csak néz...de már meguntam  a magyarázkodást...én pl ha kertesbe is laknék nem raknám ki őket a kertbe semmi pénzért,mert egyrészt nem is birnák kint,másrészt amit irtak is sokkal közelebbi a kapcsolat ha folyamatosan velem van,és ha van kert ha nincs akkor is kell a séta mert a kert is csak egy ingerszegény környezet,másrészt sok embernél már "megélhetési"  a kutyalopás mint ahogy azt folyamatosan láthatjuk...sajnos!!!visszatérve nálunk is a szomszédok először tartottak némelyik kutyánktól mert hát "harci"" megöl mindent előitéletek..majd ahogy megismerték már nem is volt olyan csúnya..hát még mikor 1-2 helyre betörtek pedig nem olyan környék akkor már szinte örültek ha jelez a kutya(hozzáteszem ok nélkül egy hangjuk sincs),sőt mikor a folyosónk is sorra került és csak nálunk volt hagyományos ajtó mi kerültünk sorra,ráadásul éjszaka mikor itthon voltunk..hát volt meglepetés a betörö részéről:DD futott is!!azóta mégjobban szeretik őket!sőt közbe már a szomszédba is lett kutyus,méghozzá tölünk,mert néha ha ugy adódik mentünk kutyusokat szaporitóktól és hasonló jó fej emberektől....de ezt nem részletezném...

remélem nem untattam nagyon senkit ...csak egy vélemény...

Előzmény: Hobbi-Fotós (35)