Biga Cubensis Creative Commons License 2010.10.25 0 0 1488
Persze jó lenne, ha Athanasius is hozzászólna, de átfutottam a kérdéseidet, röviden tudok rá válaszolni, ha valamelyik részletesebben érdekel, azt ki lehet fejteni.

"Miért van az, hogy az Újszövetségből megismert keresztényektől soha nem láttunk többé semmilyen írást erről a be nem következett ígéretről? Legközelebb a jövő században "ébrednek fel" mára elhíresült egyházatyák, hogy hol van a beígért visszajövetel? Az első század sötét, süket csendjében vajon mi történhetett? Mindenki elhallgatott, aki akkor várakozott? Mi történt a híres gyülekezetekkel?"
Már tudod a választ?


Nem.

"Sátán halott-írtad;megsemmisült.-Azt állítod,hogy ma már NINCS sátáni kísértés,természetfeletti gonoszság,minden rossz az ember romlottságából fakad?"

Igen.

Az ember „gonosz”sága miből fakad és miért gondolod,hogy „örökké” tart?

A tudatlanságból, tudatosság hiányából. Azt nem gondolnám, hogy örökké tartana, de ettől még a mag bennünk lesz. De úgy gondolom, idővel az új ember felülkerekedik az óemberen.

Mi a helyzet a démonokkal?

Mentális betegségek korabeli neve.

Voltál oltalmazó kerub-állítást szted nem a Hellel ben saharról írja a Biblia? (186.oldal :Sátán bűnös eredete..??)

Ez hol van pontosan? 186. oldalon nem találtam ilyet.

Bibliai látásod szerint a Krisztus Jézusba bemerített szellemi emberek –mint Krisztus teste mikor ülnek Férjükkel lakodalmat?

Folyamatosan.

A mai elköltözött lelkek-ha nem születtek újjá az Isten élő igéje által:Hova kerülnek?

Az erre adható válaszom már nem értelmezhető a keresztény teológiában.

Azt sugallod,hogy afféle „tiszítótűz”be,ahol addig gyötrettetnek,amíg be nem látják céltévesztettségüket és aztán…?

Nem szeretnék ilyesmit sugallni.

Mire véled a 23 perc a pokolban írójának átélését?

Nem olvastam.

Mi a látásod a láthatatlan szellemvilágról,amiből a látható előállott?

Mit értesz pontosan szellemvilágon?

Szerinted nem jön el Jézus látható szinten a világba,illetve nem lesz új univerzum;nem lesz helyreállított első teremtett világ,amelynek lázadó kerubja az angyalok 1/3-át magával vonzotta?

Nem.

Mi a véleményed arról a látásról,hogy a bukott Ádám bőrruhája maga a hústest a csontokkal és bőrrel-amint az a Jóbnál le van írva?

Elképzelhető, de az ehhez kapcsolódó Jób fordítások nem egyértelműek.
Előzmény: Fehérkő (1476)