4Hópihe Creative Commons License 2010.10.20 0 0 2120

a tiéd volt az igazi.. kell,hogy enyhitse a lelkiismereti problémáidat, az,hogy igazoltan voltál távol.... a gyerek meg azért mutatott betegség tüneteket,hogy meggondolhasd magad  és ráhivatkozz... kaptál egy lehetöséget mindkét oldal felé igazolt hiányzásra.. a gyerekek amugy is megérzik az antennáikkal-  mire készül ünk. és ennek megfelelöen döntenek.. és produkálnak...

felnöttek is csinálnak ilyeneket..

söt én is észreveszek magamon ilyen és hasonlóakat noha tudatosan élek...

 valamelyik nap hasonló kis problémámvolt,mint neked ez a levélzsákos kérdés.. és aznap reggelre a szokásosnál intenzivebb gerincfájdalommal ébredtem... és abban a pillanatban,hogy eldöntöttem ezt nem lehet halogatni muszáj elintéznem a gerincfájdalmam a szokásosra csökkent..

az ösz a meleg szineiellenére hozza a deprimáltságot,mert kevesebb a napfény.. hüvösek a reggeleg.. nehéz kibujni a jó meleg ágyból...vagy egyáltalán kimozdulni  a lakásból...

 és szerintem mindnyájunknak vannak olyan semmiség ügyei amik aznapra letaglozzák, és deprimáltságot okoz...

és azt is gondolom jogod van olykor olykor lazitani és akár deprimáltan reagálni bármire is ami nyomaszt... legfeljebb több önfegyelemmel kell elnyomnod feloldanod, mert nincs tul sok idö önsajnálatra.

én a szokásos menetrendszerüez idöben jelentkezö szomorkámat már a karácsonyra hangolodással tusolom el.. és oldom fel önmagamban...

szokott segiteni a tkaritgatás is,, az meg ugye mindig akad ennyi gyerköc mellett és körül...

tessék mosolyogni és  a világ visszamosolyog.. probáld ki...

 bejön.. én már jártam ugy,hogy odajött hozzám az utcán ember és megköszönte,hogy rámosolyogtam... ettöl én is jobban éreztem magam..

 a mosoly is olyan mint a kognitiv pedagogia.. ha belül nincs mosoly beviszed kivülröl és belülröl kezd müködni...

Előzmény: Szorka (2119)