"..., amelyek olyan eredményesek voltak a fejlödésben, hogy manapság csak a fejlett államok jótékonykodása révén maradhat fenn némelyik, kvázi rezervátumként,..."
A legfejlettebb mai társadalmak is ilyenekből lettek, nem a Marsról pottyantak ide. A lassabbak rosszabbul jártak, ez igaz, de nem változtat azon, hogy az egész emberiség ilyen körülmények között töltött sokezer évet.
"... vagyis annak a társadalomnak a találmánya, amely az egész mai jóléti demokráciánk alapja volt."
A mai "jóléti" (kacc-kacc) demokráciáé (hümm-hümm), amiben nagyjából mindenki boldogtalan és stresszelt, ahogy magad is kifejtetted.
Az "egésznapos" (kb. 7 órás) és a félnapos bölcsi-ovi között időkülönbség legnagyobb részét a délutáni alvás teszi ki, amikor úgysem kell/lehet foglalkozni a gyerekkel, akárki is van mellette.
