AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 195
Nem a kötődéssel van baj, hanem azzal, hogy 5 éves korára nem képes időlegesen sem elválni. Nem érzed a különbséget? Még a legkötődőbb nevelés mellett is (3 évig igény szerinti szoptatás, állandóan háton hordozás, együttalvás és tsai) képes a gyerek ennyi idős korára arra, hogy felfogja: időszakosan el kell válnia az anyjától. Lehet nyafogni reggelente, hogy nem akarok ovodába menni, lehet bőgve elválni egy párszor, de ezt egész nap folytatni? Nem ez már nem normális. Emögött biztosan van valami, amit ki kéne bogozni.

(Egyébként NEM azt mondtam, hogy a gyerek nem normális, hanem a viselkedése ebben a kérdésben. A gyerekcihológia egyébként csupa-csupa ilyen normális gyerekekkel van tele, akiknek van valami problémája.)
Előzmény: nosztalgika02 (193)