Ditty73 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 9249

Sziasztok! Nekem is van egy 7 hónapos fiú burundukom, Mazsola. Már kézhez szokott, bár megsimogatni még nem tudtuk, mert kb. 2 hónapja került hozzánk és gyorsan beköszöntött az ősz, a harapós időszak, így ezt nem erőltetjük most.  Szerintetek elég, ha hetente egyszer engedem ki a ketrecből?Többször nemigen van időm rá. Egy 60x60 cm-es alapterületű, 80 cm magas ketrec van egyébként berendezve a kis hercegnek faágakkal, két odúval. (Az egyik odú színültig van már az összegyűjtögetett élelemmel). A másik kérdésem: mennyi számára az elegendő élelem egy nap? Magkeverék folyamatosan van egy tálkában, azon túl kb. 3-4 lisztkukacot kap naponta, tücsköt hetente 2 db-ot, és minden nap egy kis gyümölcsöt (csipkebogyó, alma, körte, szilva, barack) A szőlőt, répát nem szereti, már többször próbáltam. Állandó jelleggel van bent almaszelet, amit nagyon szeret, mert 2-3 nap alatt elfogy, csak a héja marad, valamint 2 napja tettem be egy gyógynövényes rudat (imádja!). Mit adjak még neki, amit ilyenkor be lehet szerezni? A vadgesztenye tényleg nem ajánlott, csak a szelídgesztenye?