Lucifer(anticorr) Creative Commons License 2010.10.07 0 0 194
Ígéretemhez híven beszámolok a kínai ajtóról szerzett tapasztalatimról.

Az ajtó tehát kínai(HISEC) , de meglepően jónak tűnik, és kicsit sem csúnya. Masszív hatást kelt, és a zár is strapabírónak néz ki. Remélem, hogy az is, és bízom benne, hogy évekig fog szolgálni. A célom mindössze az volt, hogy a hang, és szagok kívül maradjanak. Nagyon rozoga, tipikus panellakásajtót váltott le, így a biztonságérzetem is megnőtt általa. Erre tökéletes, de családi házba nyilván nem ilyen ajtót választanék, hanem egy „súlyosabb” fajtát. A választás előtt 5-6 céget is felhívtam, de mindössze 1 volt aki kb. dupla áron török( kis túlzással ugyanazok a paraméterei mint a kínainak) ajtót is forgalmazott, az összes többi csak kínait! Ezen én is meglepődtem, ezt szóvá is tettem egy cégnél, amikor is közölték, hogy nincs kereslet másra. (gondolom kereslet lenne, ha az embereknek lenne pénzük) Az ajtóval tehát egyenlőre semmi gond, a végzett munka azonban egy trágya. „Minden rendben lesz Főnök!” típusú „mesterek”  állították be, és ha a cél pusztán annyi, hogy masszívan álljon az ajtó akkor rendben van (még!) , de ha a „szépséget” nézem…. Az csak ráadás, hogy figyelmeztetni kellett őket, hogy teljes körű szolgáltatásért fizettem, és legyenek szívesek összepakolni a nagyja szemetet. Persze a tekintetükben elköszönéskor ott volt, hogy baxam meg magam, hogy ennyi pénzért még a kifizetett szolgáltatást is számon kérem. Mind1! Ahogy az a felújítatást végző emberek többségével lenni szokott akkor voltam a legboldogabb amikor elmentek. A magyar „szakemberek” munkájának  minősége ezerszer „kínaibb” volt mint maga az ajtó! Ha ne adja Isten valami probléma adódna akár a beépítéssel, akár az ajtóval nem ezeket hívnám először az biztos! Már most mondom, hogy cégnevet nem írok.

Összegezve: Akinek van rá tehetősége NE válasszon olcsó ajtót, olcsó beépítéssel. Akinek viszont nincs, és sürgős ajtócserére szorul (mint én is) az úgyis megkockáztatja a kínait, mert egyszerűen nem tehet mást. Sajnos.