Helem Creative Commons License 2010.10.06 0 0 364
Mondjuk én 5 év alatt mentem a kocsival 100 000 km-t. Az naponta 55km. Az benzinből kb 4-5 liter naponta. Fából és effélékből ennek kb. duplája kell. Mondjuk 10 kilo. Fűtésre, már aki fával tüzel elmegy 50-100 kilo naponta. Tehát arányaiban nem sokkal több fa kéne ehhez még pluszban. Javítsatok ki ha rosszul számoltam.

"ergo kevesebb oxigén lenne,"
Az oxigén ugyanannyi, mert a korhadástól és a rothadástól ugyanúgy keletkezik CO2. Ez ciklusban jár.

" stb stb stb az sem sokall egészségesebb mert a fű se nő ám mindenhol ;) és egyébként sem lehet olyan jó a hatásfoka mint a fagáznak ;)"

Fűből is lehet ugyanúgy fagázt előállítani. Nem árt ha száraz.

"Az meg hogy egy rendszert kell kiépíteni rá ez mindenhol így van,"
Jó, de én nem látom egyáltalán közel s távol, hogy bármiféle olyan rendszer épülne, amivel elutazhatok nyaralni. Én is örülnék ha lenne tiszta hidrogénes rendszer. Immár vagy 50-100 éve biztosan felmerült. Hol van bármi nyoma?

"olyanon esetleg nem gondolkoztál, hogy mondjuk a hidrogént is te állítanád elő vízből? "
Dehogynem. És ha elutaztam hol töltöm újra? Ez a gondom.

"régen mi is csináltunk ilyen kísérleteket és szerintem nem is kell túl nagy kémiai háttértudás a hidrogén előállítására? Tehát az milyen jó lenne ha vizet tankolnál és gyakorlatilag azt is égetnéd el..."

Az elsőfajú örökmozgóban még én sem hiszek.
Előzmény: stuncenpudli (359)