406 BLUE Creative Commons License 2010.10.06 0 0 28053

Nekem is volt ilyen hiba (2002 2.0 benzi). Ezt követte egy hibakód olvasás és azt mondta, hogy 1-es henger gyújtás kimaradás. Gyertyát cseréltem és a hiba megoldódott+hiba kód törlés. NGK LFR5 vagy mi volt benne és állítólag ezzel nem igazán jól münködik az RFN-es motor. Ha a hiba nem oldódik meg ezek után akkor gyújtótrafó csere, de lehet még lambdaszonda is, de szerintem az nem okoz ilyen problémát, hogy rángat a motor. Azért rángat mert valamelyik henger nem megfelelően megy vagy egyálltalán nem. Elég büdös kipufogó gáz jött ilyenkor belőle és látható is volt. ANTIPOLLUTION FAULT hiba azért jelenik meg mert a kipufogó gáz összetétle nem megfelelő vagy a lambda szonda rosszalkodik, de mégegyszer a szondától nem rángat. Az oldalon  itt "Свечи зажигания" látható milyen gyerták kellenek bizonyos motor kódokhoz. Remélem segítettem. Ja és még valami, ha gyertyát veszel ne  peugeot szalonban tedd mert én hülye ott vettem és amikor kibontottam a peugeotos gyertya dobozt CHAMPION volt benne 10eFT ért és autós boltban olcsóbban megkaptam volna ugyan ezt.

http://psa-club.ru/dvigateli/ew10.html

Előzmény: Diego21 (28051)