gezerol68 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 1982
Szia!
Fogsz egy tejfeles doboz és óvatosan beszórod a talpfák közé.Természetesen előtte a talpfák közét félig tele kell nyomni Palma Fa ragasztóval.Célszerű olyan ragasztót venni,aminek van kinyomó csöve (a Palma 750ml-ese ilyen,de k...a drága,kb 2.200Ft).
Óvatosan belenyomkodod a szóró anyagot a ragasztóba,majd pár perc várakozás után egy 2cm széles ecsettel finoman lesöpröd a felesleget.Persze a művelet igényel némi kézügyességet,de nem túl nagyot,Mielőtt élesben csinálnád,célszerű valami rossz síndarabon (régi Piko sín,amit megkapsz pár forintért) gyakorolni egy kicsit!
Viszont múltkor láttam egy nagyon ötletes videót egy "automata"ágyazatkészítő szerkezetről.A cucc egy fa doboz volt (alul-felül nyitott kb. 5cm magas), a a talpfák szélességénél picivel szélesebb nyílással az alján.A sínek magassága be volt fűrészelve a doboz alján,így a doboz alja leért a talpfákig.A fószer beleöntötte a szóróanyagot a dobozba,majd finoman elkezdte húzni a dobozt az egyik irányba a síneken.Láss csodát: a szóró anyag gyönyörűen bele símúlt az ágyazatba és a két szélén is szépen,a kívánt szögben kiterült.Sajnos nem tudom,hogy a doboz belsejében volt-e valami,gondolok itt valami terelőlemezre vagy pici kefére,de az eredmény meggyőző volt.Sajnos nem mentettem el e videót,de talán más is látta.
Én mindenesetre megépítem a szerkezetet és majd meglátom,hogy működik-e!!!
Előzmény: SchefferJ (1978)