Thor Creative Commons License 1999.01.13 0 0 13
Szerintem nem minden pici hológus hüjje, csak sokan. Ha igazán jót akartok, olvassatok Popper Pétert, vagy NAGY KEDVENCEMET Vekerdyt. Ami a mindennapi életet, különösen gyermeknevelést illeti, az utóbbi csúcs! Újabban leginkább csak azt olvasom, amit a Nők Lapjában válaszol szülőknek és még eddig csak tökéletes válaszokat olvastam tőle.
Jómagam: 2x felvételiztem pcihológiára, 1x felvettek de nem kezdtem bele végül, most humánerőforrás menedzsernek tanulok, elég sok pszichológia vizsgám volt már itt is. Életemben nem találkoztam még tantárggyal ami ennyire szétforgácsolt, vezérfonal nélküli lenne. Minden szerző, minden könyv más területről szól más szemszögből, még a dobozolás is annyiféle, ahány szerző írja. Ha valakit érdekel, javasolom a nagy Atkinson és Atkinsont, az rögtön azzal kezdi, hogy meghatároz 5 féle irányzatot, melynek művelői mind hülyének tartják a többieket. Olyan iskola is van (fenomenológiainak nevezik hivatalosan), amelyik egyetért másikegylánnyal a dobozolás fölöslegességét illetően.