Apartmanvar Creative Commons License 2010.09.23 0 0 840

Sziasztok!

 

Azért csak visszanézett két "nagy öreg" :)

 

Pont most nézegettem a közös szereplésünket a Fábryval. bő 3 éve történt a felvétel, és azóta annyi minden történt az onageremnek köszönhetően.

 

Most fogunk készíteni egy trebuchet a csapattársakkal a téli hónapokban.

 

Küldök itt egy linket a legutóbbi fellépésünkről:

http://www.ostromgepek.hu/kepgaleria.php?aktgal=31&galkepszam=16

Ezt egyúttal Deckhand-nek is ajánlanám. Ezen a helyszínen a tulajdonos felépítette a legnagyobb működő trebuchet Európában (az Angliait leszámítva).

A gép 8 tonnás önsúllyal rendelkezik (Van olyan tölgygerenda benne, ami önmagában több, mint 1 tonna!). 2 tonna ellensúllyal dolgozik jelenleg. Még lehetne pakolni bele, de így most biztonságosan üzemel. Most már második éve van szerencsénk kipróbálni élesben a gépet. A fotókon azok a bordó, kiszegecselt ruhás emberkék mi vagyunk:)

Olyan 10-15 perc mire teljesen felhúzzuk és lőhetünk vele. Ez a gép egy 10 kilós betongolyót kb. 100-120 méterre hajít el jelenleg.

Szóval kedves Deckhand fel van adva a lecke a számodra:) Ha te ennek a másfélszeresét szeretnéd eldobni, háromszor ekkora távolságra, hát lehet gyűjteni hozzá pár tonna fát:)

 

Jó játék az ostromgépezés, én is alátámasztom. Csak ekkora méreteknél már kissé költséges :)

 

Remélem jól vannak az én régi "nagy öreg" ostromgépes barátaim!!!!

 

Üdv néktek:

Karesz

Előzmény: acanton (839)