Burundu Creative Commons License 2010.09.14 0 0 9094
Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a "mókusos" csapatra, mert úgy érzem a segítségetekre van szükségem. A múlt héten elpusztult a közel két éves kislány mókusom aki a család kedvence és az én szívem csücske lett, sajnos az én óvatlanságom következtében. Ebbe belebetegedtem, így a családom meglepett egy kb. négy hónapos gyönyörű kislány mókussal, aki szelíd ugyan,de úgy viselkedik, ahogy az előzőnél soha sem tapasztaltam.Csütörtökön lett a család legújabb tagja és azóta ha észreveszi hogy látjuk olyan mint egy hiperaktív gyerek, egyfolytában ugrál oda-vissza. Közben megáll gyakran enni, játszani. Tudom hogy nem szerencsés, hogy pont ősszel lett új otthona és hosszú idő és türelem kell ahhoz hogy őt is kiengedhessem a lakásban rohangászni és játszani úgy mint az elődjét. Engem ez a hiperaktivitás aggaszt. Elfogadja kézből az élelmet, nem harap, de utána újra ugrál oda-vissza. Még a lisztkukaccal sem lehet levenni a lábáról, sokkal jobban imádja a kertünkben vadászott szöcskét és frissen szedett málnát és szedret. Jó étvággyal és gyakran eszik, de le is ugrálja. Hogy fog így meghízni hogy téli álmot tudjon aludni?!
Ha valakinek van valami ötlete, mit tehetnék, szívesen fogadom.