Island* Creative Commons License 2010.09.11 0 0 418
Kedves József!

Légy üdvözölve. Gratulálok a honlaphoz, a szakmai múltadhoz és a Csákvári arborétumhoz. Személyesen még nem tekintettem meg a gyűjteményedet, de tervben van, lévén nem lakunk messzi onnan. Tavaly költöztünk a Pázmándi Szőlőhegyre, direkt dombtetőre a fagylefolyás miatt, én itt szeretném megvalósítani az álmomat ami már részben valóság, egy igazi karcsú ciprusokból álló ligetet, de emellett egzotikus gyümölcsöket is ültettünk (Diospyros kaki, Ziziphus jujuba, Asimina triloba stb..).

Sokat köszönhetek Keszthely nevű fórumostársnak, akitől sok magot kaptam a budai kertjében lévő nagyon karcsú horvát eredetű ciprusáról. Erről vetett már 3 éves 50-70 cm magas kis tövek már tavaly ősz óta ki vannak ültetve és kiválóan bírták az előző kemény és hosszú telet itt a dombtetőn.

Emellett vannak Krétáról származó magokról vetett példányaim, valamint kb. 25 db 'Totem' és több "ceruza-vékony" horvát egyedekről származó immár 1-2 méter közötti példányok is kb. 30 tő.

Emellett vannal "ovisok" is és idén is vetettem Korfuról származó magokról is...

Ha jól saccolom 3-5 év és igazi kis ciprus-erdőcske lesz nálunk....:)

Hozok majd képeket később....

Előzmény: hodijoschka (416)