IWAS Creative Commons License 2010.09.10 0 0 1885

Luis Felipe Edwards Cabernet Sauvignon Colchagua-Chile 2009. Ára 699 Ft (Aldi). Kisebb átverés volt, mert az akciós újságban egy megtévesztésig hasonló, de 2007-es bor szerepel, amely 13,5% alkoholt tartalmaz (ez 13-at), és az AWC Vienna 2009-en aranyérmet nyert (ezzel a borversennyel kapcsolatban már volt pozitív élményem, ld. az 1525. hsz-t). Persze IWAS-t nem könnyű átverni :-), a trükköt már a boltban felfedeztem, de gondoltam, ha ugyanaz a termőhely és a technológia (acél + chips :-)), akkor nagyjából ugyanazt a bort kapom. Miután felettébb elégedett vagyok ezzel a borral, az átverés meg van bocsátva. Csavarzáras (ami számomra nem jelent problémát, sőt ebben az árkategóriában a lehető legjobb zárástechnikának tartom). Meggyvörös színű. Intenzív illatában a cserzett bőr és az aszalt szilva megelőzi az első helyre várt feketeribizlit, de van benne egy kis meggy és vanília is. Árához képest izgalmas és kellően összetett illat. Jó közepes test, sok gyümölccsel (friss áfonya + aszalt meggy), üde savakkal, fiatalos, de nem agresszív cserekkel. Közepesen hosszú, aszalt meggyes, étcsokoládés, vaníliás lecsengés. IWAS-score vitán felül 5/5 (best buy). Régebben egy hasonló árú chilei CS-nal nagyon megjártam (brutális tanninjai voltak, csakúgy, mint egy nagyon olcsó bordeaux-i bornak, amit az időközben a Spar-csoport által felvásárolt Plusban vettem). Úgy látszik, hogy fejlődik a techno borászat. :-) Annyi biztos, hogy ez a CS nagyon jó alapanyagból készült, és ha manipulálták is, azt nagyon ügyesen tették, mert nem lóg ki sehol sem a lóláb.