Schenouda Creative Commons License 2010.09.09 0 0 7164
Semmi különös, hiszen többről itt beszámoltam, pld. Szankhuniathon föníciai őstörténete, piramisszövegek, Homérosz két eposza, Markellos "Aithiopiká"-jának töredékei, Énókh könyve, és így tovább vagy lásd József és Aszenáth története. A titkosságot pedig arra értem, hogy ezen szövegek nem nyíltan, tehát közérthető formában, hanem szándékosan a szövegbe rejtve tartalmaznak olyan információkat, melyek megvilágítják őstörténelmünk néhány homályát vagy homályban tartott részét...
Úgyhogy ha visszaolvasol találsz néhányat, bár többről valóban nem szóltam még (éspedig szándékosan), de szerintem ez is elég iránymutatónak...

Az apokrifok keletkezéséről meg találsz rengeteg anyagot a neten, felesleges itt lexikont nyitni, mindenféle témának, amikor ezekre a válaszok néhány kattintással elérhetők...
Éppen a lényeget nem akarod megérteni, mert "egy pennával teszem azt isz. 1126-ban (tehát sokkal később) és a hasára ütve kitalált mindenféle fiktív, mítosznak tűnő történtet, majd írt belőlük egy pszeudo ókori tekercset..."
- Ez ugyanis nem egy "megoldás", hiszen, ha a középkorban írták, attól még a benne lévő bonyolult szimbolika és ismerethalmaz, főleg a több mint ezer évvel korábban lerombolódott Héliupoliszrra, már nem volt meg... - ezt hasra ütéssel nem tudja "kitalálni", tehát ez ugyanúgy rejtélyes vagy nonszensz lenne, ha a középkorban íródott is volna, és még mindig nem kaptál feleletet a dolgokra.
Az ilyen iratok korát, rengeteg dologból, pld. bizonyos szavak használatából, írásmódokból, és a szövegben lévő információkból állapítják meg, s pld. ez alapján a "József és Aszenáth története" az i.e. 2. század és az i.sz. 1. század közt került lejegyzésre (de nyilvánvalóan egy jóval régebbi hagyomány került ekkor lejegyzésre ill. szerkesztésre).

Egyébként Nolanusnak üzenem, bár v.leg azóta már olvasta, hogy a történetnek van egy 6. századi szír változata, ami jelentősen eltér a a görög szövegtől (viszont ennek én csak egy latin fordítását találtam a net-en)...

Egyébként a "Héliupoliszi Tesvériség" nyomára is legfőképpen egy középkori könyv vezetett, amit teljesen félreértettek. Ezt a Testvériségnek egy "titkos könyvéből" szerkesztették, és le van írva benne a vénuszi lázadástól, Lucifer születésén, Atlantiszon, Rhodoszon, Egyiptomon át a színfalak mögötti titkos történelem, benne a Héliupoliszi Testvériség, majd az ebből leágazó Bizánci Testvérek nevű, teljesen homályban maradt titkos szövetségek történelme, sőt szervezeti felépítésük és néhány beavatkozásuk az emberiség történelmébe...

Majd egyszer beszélek arról, hogyan jutottam -főként e könyv révén- a Héliupoliszi Testvériség nyomára, mely az egyetlen és valódi, titkos, és máig felfedetlen szervezet volt évezredeken át...

Előzmény: Törölt nick (7163)