ChonGhe
2010.09.01
|
|
0 0
156
|
Volt egy szerzetes, aki szet életet élt: teljes szegénységben, önmegtagadásban, tisztaságban, teljesen önzetlen, alázatos, mindnekit jobbank tartott magánál, buzgón imádkozott, sokaknak volt hasznára és példamutatására. Semmi kivetnivaló nem volt benne. Halála előtt kérte szerzetestársait, hoyg imádkozzanak érte, mert azt érdemli, hoyg a pokolra kerüljön... Nem ismered Te a valódi szerzeteseket, ha úgy gondolod, hoyg ők is ugyanúgy gondolkodnak, mint Te vagy a világi emberek. Az Ortodox Egyház felfogása szerint a szerzetesség nem a tutti üdvösség útja (éppenséggel mindenki tisztában van vele, hogy a magasabbról nagyobbat lehet zuhanni), hanem a bűnbánat útja. |
Előzmény: Törölt nick (155)
|
|