Isten mindig az emebr szabad akaratán keresztül működik, ez egy dinamikus viszony. Akarata ellenére senkit sem kényszerít. Pont ezért van pokol és pont az vallana egy zsarnok Istenre, ha nem engedne meg önmagától eltérő alternatívát. Ezt az egész menny-pokol dolgot ne valami jogi dolognak tekintsd, ez annál sokkal összetettebb - és sokkal egyszerűbb. Istentől el lehet fordulni, de Isten a jó, Ő képviseli a szentséget, életet, bölcsességet, jóságot, mindent ami csak pozitív. Az emebrek igenis hátat tudnak fordítani a jónak. Miért? Hát önmaguk miatt! Mert saját tökéletlenségükhöz, szenvedélyeikhez, gőgjükhöz, defektes akaratukhoz, stb. jobban ragaszkodnak, mint a tökéletességhez. Bizony így van. Az ember számos döntésével a tökéletlenséget választja a tökéletesség helyett. Ennek pedig nem vet durván véget Isten, csak személyes vonzásával, terelgető parancsolataival, azzal, hoyg meghal értünk és megbocsát annak, aki kéri. Amit te írsz, az egy zsarnok Isten, aki nem hagy alternatívát, csak a tökéletességet. Nézz magadba és válaszolj: mit szeretnél jobban: egy szempillantás alatt tökéletes lenni, és lemondani sokféle addigi kedvtelésedről: sose nézelk vággyal semmi földi dologra, se ételre, se nőre, se pénzre, se hatalomra, se földi tudásra, nem hazudsz soha többet, nem okozol senkinek sohatöbbet a legkisebb bűntódást, nem tartod magadat többre senkinél, stb. stb. Mert ez a tökéletesség. Szeretnéd hoyg így legyen, hoyg Isten mindenkivel ezt tegye, akár tetszik neki, akár nem? Csak hoyg mindenki üdvözüljön, mert másképp nem lehet? SMeg tudnád Te ezt tenni és elvárnád, hoyg mindenki más is ezt tegye? Szerintem sokkal jobb az, ahogy Isten igazgatja a dolgokat, mindezt szabad döntésre bízva. És ez azzal jár, hoyg az emebr elutasíthatja és el is utasítja a jót. Aki üdvözül, az tisztában van vele, hoyg nem jut el oda mindenki és nem akarja azt, amit Te vázoltál. Mert az a fenti durvaságokkal járna. Aki igaz, az valóban azt akarja, hogy mindenki üdvözüljön, mindenkit segít az üdvösségre - akárcsak Isten - és bánkódik a saját és mások bűnei miatt egyaránt - DE: senkit sem kéynszerít akarata ellenére az üdvösségre, és önmaga és mások mennybe jutását nem egy önfejű dacolásra (Isten rendjével szemben), hanem egyedül Isten igazságos döntésére és kegyelmére bízza. Amiről Te írsz, az sajnos nem a tökéletes önzetlenség, hanem Isten jóságának lázadó és szűklátókörű megkérdőjelezése.