Törölt nick Creative Commons License 2010.09.01 0 0 150
A kereszténység egy alku. HA megtérsz AKKOR üdvözülsz. HA nem, akkor kárhozol. Az alku pedig biznisz. Vagy tévedek?

Ezek gyarló emberi dolgok. Isten aligha megy bele ilyen kicsinyes emberi játszmába. Hogy mégis egy az üdvvel kereskedő (az ördöggel fogadó, lelkekért alkudozó) kufárnak tekintik, igazolja, hogy neurotikusan antropomorfizált, azaz nem Isten alkotta az embert képmására, hanem fordítva: az ember alkotta Istenét a saját képmására...
Persze tisztelet a kivételnek, mind személyek, mind hitrendszerek tekintetében.

A társadalmi szintű bizniszsége minden vallásnak pedig nem szorul magyarázatra...
Előzmény: Jávorfácska (149)