Jávorfácska Creative Commons License 2010.08.26 0 0 67

A Szent Szűz jelenései 1981. november 28-án kezdődtek Kibehóban, a fiatal Ruandai Köztársaságban. Medjugorje-hez hasonlóan itt is gyerekek (1 fiú és 6 lány) kapott rendszeres látogatásokat az Égből, a Szent Szűztől. A jelenések itt sem tudták megakadályozni a véres polgárháború kitörését, mely során több látnok is az életét veszítette.

Az Egyház évekig tartó vizsgálódás után, minden kritikát figyelembe véve hitelesnek ismerte el, és elfogadta a kibehói Mária-jelenéseket. Sok a párhuzam Medjugorje és Kibeho között, ám az afrikai jelenések nyilvánosak voltak, ritkábbak, ám hosszabb ideig tartók - nyilván mindebben az Ég alkalmazkodott az afrikai emberek életszemléletéhez, mentalitásához…

Ebben a cikkben a jelenésekkel kapcsolatban 2 dolgot szeretnénk közkinccsé tenni, egyrészt azokat az énekeket/verseket, melyeket maga Szűz Mária tanított a gyerekeknek, így tehát a Mennyország énekeiről van szó - illetve azokat a látomásokat és magyarázatokat, melyeket a túlvilágról láttak a látnokok.

http://metropolita.hu/2009/08/07/maria-jelenesek-afrikaban-latomasok-es-uzenetek/