Kérdés (K.) - válasz (V.) Conchitától
1968. október
K.: Úgy hallottuk, egyesek azt állítják, hogy a Figyelmezetés olyan természeti jelenség lehet, amelyet Isten arra használ fel, hogy az emberiséghez szóljon. Igaz ez?
V.: A Figyelmeztetés természetfeletti dolog lesz és tudományosan nem magyarázható.
K.: Conchita, megmagyarázná-e azt, ami elhangzott, tudniillik, hogy a Figyelmezetéskor megismerjük önmagunkat és a bűnöket, amelyeket elkövettünk?
V.: A Figyelmeztetés a világ lelkiismeretének megtisztulása lesz.
K.: Mi van azokkal az emberekkel, akik nem ismerik Krisztust? Hogyan értik meg a figyelmeztetést?
V.: Akik nem ismerik Krisztust, azt fogják hinni, hogy isteni figyelmezetés.