"függetlenül attól, hogy mi a jelenések valódi magyarázata: káprázat, szuggesztió, szemfényvesztés, bármi is legyen, számomra a szeretetről szól, és ezért érdekel, és ezért tartom hitelesnek.
Szerinted így én ön-, és közveszélyesnek számítok?"
Tekintettel arra, hogy tolerálod az illúzió, szemfényvesztés, azaz hazugság lehetőségét, sajnos azt kell mondjam: valamelyest mindenképpen igen.
Az emberi civilizáció ezredévnyi történelme és egyúttal folyamatos nyomorúságának egyik kulcskérdése, ha nem a legfőbb kulcskérdése, az, hogy toleráljuk a hazugságot, illúziót.
Ugyanis ez egy olyan mag, ami még magként talán szimpatikus is, hiszen megengedő, toleráns, pluralista és humánus, csakhogy ebből a magból nő ki aztán az igazságtalanság, majd a társadalmi igazságtalanság, hiszen ha itt megengedünk egy kis vagy nagy hazugságocskát, illúziót, szemfényveszést, akkor miért ne lehetne kicsit máshol is? S mindig valami jó ügyet célt megjelölve kibúvóként ürügyként, a háttérbe persze mindig önérdek és hatalom alapvetően...
Így lehet az, hogy tömegek fejet hajtanak valami hazugság, nem létező , kitalált, mondvacsinált érték (pl király) előtt és eltűrik az elnyomatást, eltűrik hogy alsóbb kasztba valók, elhiszik hogy kevesebbek, hogy nekik kevesebb jár, hogy elnyomás, szenvedés nélkülözés jár. És bizony a vallások egyházak dolga volt hogy ezeket a hazugságokat, téveszméket súlykolja, rögzítse és fenntartja az elmékben, azaz az agymosás. Elhiteti a tömegekkel hogy itt ebben a csúnya, rossz gyarló, ördögi világban szenvedni kell, nélkülözni kell, és majd máshol a túlvilágon a mennyországban cserébe jó lesz. S az agymosás annyira sikeres a mai napig, hogy nyomorult birkák még abba sem gondoltak soha bele, hogy de akkor az egyházi vezetők miért éltek mindig is fényűzésben luxusban, gazdagságban, ha "könnyebb a tevének átmenni a tű fokán mint gazdag embernek a mennyországba"? Azt ugye senki nem gondolhatja komolyan hogy az egyházi vezetők a pokolra kívántak kerülni? Csak ez az egyetlen egy momentum önmagában egy értelmes, gondolkodó, igazság kereső számára alapvetően és végérvényesen cáfolja az adott egyház és vallás hitelességét. Ehhez képest, az agymosás annyira sikeres, hogy ezeket a kilógó, ordító lólábakat, a mai napig nem veszik észre, nem fogják fel tömegek.
Mindeme folyamatoknak köszönhető, hogy ma is elfogadott hétköznapi dolog, hogy lehetséges elit, lehetséges milliárdos is és hajléktalan is, az egyik milliószor nagyobb honoráriumot kaphat mint a másik, az egyik ember milliószor többet érhet mint a másik. Gyalázatos és tűrhetetlen radikális esélyegyenlőtlenségek, embertelen fasiszta igazságtalanságok számítanak hétköznapi elfogadott dolgoknak. Hogy lehet ez a sok borzalom lehetséges még ma is egy modern világban?
MIND EME GONDOLKODÁSMÓD MIATT!
És így lesz ön- és közveszélyes egy ártatlan kis tolerancia...