4Hópihe Creative Commons License 2010.08.17 0 0 2006

akkor én itt vagyok, és azt mondom légy határozott következetes.. ez lényeges.. és egyszercsak megszünik..

 a következetességet azért hansulyoznám-mert a gyerek gyorsan rájön,hogy idegenek elött mekkora müsorral ér célba de ezt te generálod ha teret hagysz ennek...

 és ami szerintem rendivül jó modszer arra,hogy te hökkentsd meg öt. ha egészen másképppen értelmezed az üvöltését,mint aminek ö szánná. rendkivül fontos a halk érthetö szeretetteljes beszéd ilyenkor...gyorsan kel kapcsolni és elvonatkoztatni. és ha rájön,hogy hiába probálkozik- mert nincs rá reakció olyan ami a célja lenne abahagyja..

de mindezek mellett ez a dacoskorszak oriási elörelépést jelent..

pelenkázni is mennyivel könnyebb mégis mennyire örülünk,mikor szobatisztasági kezdeményezések sikeresek, pedig nehezit,mert percenként kell pisilnie egy ideig.. amig jó játék ez!!

 4gyerek után elmondhatom,hogy az elsönél alkalmazott ellensulyozás két hét alatt lerendezte a többit is..illetve a a kisasszonynál egy kicsit késöbb kezdödött illetve tovább tartott. ö böven 5éves kora után probálozott viszont a céltalan orditásainál nála már bevetettem azt is,hgy az orditó manónak kinyitom az ablakot,hogy mindenki hallja, illetve azt,hogy ordithat ha jól esik de minket ne zavarjon vele, és erre legjobb hely ha a wc-be bevonul és amig jól esik addig ordit...erröl már meséltem...

amikor megfogalmazta,hogy ö itt akar orditani -akkor azt mondtam kikapcsolom a füleimet és semmit nem hallok...

egyszer korusban orditottunk vele, hát az nagyon meghökkentette, és elkezdett röhögni..

Előzmény: gema07 (1989)